CINDI DELAVNICE: Merjenje krvnega sladkorja, tlaka in holesterola ter test hoje na 2 km

V soboto, 8. septembra 2018 smo na ljutomerskemu hipodromu organizirali delavnico Test hoje na 2 km, kjer ste lahko preverili svojo telesno zmogljivost in pridobili nasvete, kako jo ohranjati oziroma izboljšati. Test hoje na dva kilometra je primeren za ljudi med 20. in 65. letom starosti, ki so zmerno aktivni ali pa neaktivni. Po opravljenem testu hoje vam je tim fizioterapevtov na osnovi vašega spola, starosti, višine, telesne teže, izmerjenega krvnega tlaka, srčnega utripa in časa – podatke računalniško obdelal, ocenil vašo telesno zmogljivost in vam svetoval obliko in količino telesne vadbe.

Izvedli smo tudi delavnico Dejavniki tveganja, kjer so zdravstveno vzgojno svetovali o zdravem načinu življenja, delili zdravstveno vzgojni material in v laboratoriju izmerili krvni tlak, krvni sladkor in holesterol.

Obe delavnici bomo izvedli spet spomladi, datume bomo objavili naknadno.

Že zdaj vljudno vabljeni!

Vodstvo ZD Ljutomera in izvajalci Cindi delavnic