ZDRAVSTVENA VZGOJA IN ZOBOZDRAVSTVENA VZGOJA IN PREVENTIVA

Šolsko leto 2018/2019 se je izteklo. Programi zdravstvene vzgoje in zobozdravstvene vzgoje in preventive smo uspešno zaključili. Zahvala vsem izvajalkam in izvajalcem, ki so se vključevale pri vzgoji za zdravje naših otrok, vse to pa ne bi uspelo brez pomoči in dobre organizacije znotraj šol in vrtcev.

Pa še nekaj naših utrinkov:

Podelitev diplom za naj razred v tekmovanju čistih zobkov

OŠ Ljutomer

OŠ Križevci

OŠ Stročja vas

OŠ Mala Nedelja

OŠ Razkrižje

OŠ Cezanjevci

OŠ Cven – regijski zmagovalci (Udeležba prireditve Tekmovanje za čiste zobe 2019 v Ljubljani)

OŠ Veržej

V vrtcu sta nas obiskala tudi Lili in Luka, ter nas veliko novega naučila.

Namen je bil otrokom približati pomen ustne higiene in jih praktično naučiti učinkovitih in varnih tehnik čiščenja zob – dolgoročni cilj izboljšati ustno zdravje otrok. Obravnavane teme: higiena, anatomija zoba, karies in prehrana. Otroci kateri so sodelovali so na koncu od Lili in Luka dobili nahrbtnik z motivacijskim materialom  (pobarvanko, nalepke, igra – iskanje parov, tattoo-ji, balon).

Vrtec Ljutomer

Vrtec Križevci