Minister za zdravje Janez Poklukar obiskal Zdravstveni dom Ljutomer

V torek 23.11.2021 je v okviru vladnega obiska v Pomurju,  minister za zdravje Janez Poklukar obiskal zdravstveni dom v Ljutomeru.

Uvodoma si je minister ogledal novo stavbo nujne medicinske pomoči, nad katero je bil zelo navdušen. Nadalje je obiskal cepilni center ter se na kratko srečal še z zdravniki in zobozdravniki zdravstvenega doma. V drugem delu obiska pa se je nato na delovnem sestanku sestal še z vodstvi vseh Zdravstvenih domov iz Pomurja.

Ministra smo seznanili s trenutnimi epidemiološkimi razmerami in mu predstavili trenutno delo in aktivnosti, ki potekajo v zdravstvenih domovih. Poleg tega smo ministra seznanili še z kadrovsko problematiko v zdravstvenih domovih, dotaknili so se tudi plačnega sistema, ki je trenutno aktualen.  Vesel je bil tudi dejstva, da smo ZD-ji, kljub lastni kadrovski podhranjenosti, pristopili na pomoč še bolnišnici v MS.

minister