Kriteriji za pravilno izpolnjen delovni nalog

1. KRITERIJI ZA PRAVILNO IZPOLNJEN DELOVNI NALOG

Zdravnik pacienta napoti na fizioterapijo in mu izda delovni nalog, ki ga ustrezno izpolni:
  • Številko izvajalca in šifro zdravstvene dejavnosti,

• vrsto zdravnika: osebni, nadomestni (zdravnik ki nadomešča opacientovega osebnega zdravnika), napotni (v kolikor je pacienta  napotuje napotni zdravnik, je obvezen vnos številke napotnice in številka zdrvanika),

• podatke o zavarovani osebi (št. zavarovanca, datum rojstva, naslov, kontaktna številka ),

• številko napotnice in številko zdravnika, ki je pacienta napotil preko napotnice (izpolni napotni zdravnik),

• vrsto fizioterapevtske obravnave (mala, srednja, velika, specialna obravnava),

• razlog obravnave,

• stopnja nujnosti (redno, hitro, zelo hitro),

• kontaktne podatke zdravnika, kamor fizioterapevti lahko pošiljamo fizioterapevtska poročila in kontaktiramo zdravnika o morebitnih spremembah terapije,

• šifro tuje države, v kolikor je oseba tuji zavarovanec,

• vzrok napotitve, kar opredeli z MKB šifro,

• cilje fizioterapevtske obravnave

V kolikor zdravnik na zadnji strani ne opredeli fizioterapevtskih postopkov, se za postopke odločimo fizioterapevti. Po fizioterapevtskem pregledu izberemo standardizirane metode in tehnike fizioterapije, s katerimi bomo v najkrajšem času prišli do ustreznih ciljev za povrnitev prvotnega stanja. V kolikor opazimo, da nam izbrani postopek ne daje želenih rezultatov jih spremenimo in o tem obvestimo zdravnika.

V primeru, da delovni nalog ni pravilno izpolnjen, pacienta naročimo, delovni nalog kopiramo, original pošljemo napotnemu zdravniku pacienta, da ga ustrezno dopolni.